?>

Skip to content

Yazar: admin - Tarih: 06 Aralık 2017 - Kategori: Akü Takviye, Araç Çekici, Araç Kurtarıcı, Çekici, Kamyon Çekici, Kiralık Forklift, Kiralık Vinç, Kurtarıcı, Oto Çekici, Oto Kurtarıcı, Oto Kurtarma, Otobüs Çekici, Tekne Taşıma, Yat Taşıma, Yol Yardım

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
4 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Sirkeci-Oto-ÇekiciSirkeci oto çekici kalabalık nüfusun akın olarak gün içinde geldiği yerde yol yardım tamiri yapan araç çekici kamyonetlerine sahip oluşumdur.

Fatihin bir semtidir. Bizans’tan bu yana günlük yaşamın ve ticaretin merkezidir İstanbul bu bölgede kurulmuştur Topkapı sarayının ve yönetim binasının burada olması sebebiyle Osmanlı zamanında önemini korumuştur.

Saray burnu ve Gülhane Topkapı sarayını bahçesi gibiydi. 90 senelerinin başına kadar bir hayvanat bahçesi vardı şimdilerde İstanbul halkının uğradığı bir gezi alanıdır.

Hele ilkbaharda lalelerin açtığı dönem mutlaka görülmelidir.

Türkiye de en büyük postane binası yine bu semttedir komşusu olduğu buraları sebebiyle gündüzleri de çok hareketlidir.

İstanbul valiliği bu semttedir semtin önemi 1885 yılları Şark ekspresinin ve 1890 yıllarında adının olduğu garın devreye girmesiyle artmıştır.

Sirkeci oto çekici alın teriyle yoğrulan işine sadık hayatını dürüstlükten alan kimyası düzgün yol yardım işine son derece bağlı kalıp müşterilerine iyi davranmasını nazik olarak yaparak araba çekici taleplerini kısa zamanda başarıyor olması tesadüf olamaz.

Özellikle Boğaz köprüsünün inşaat edilene İstanbul’dan Anadolu’ya giden şehirler arası otobüsler buralardan kalkan ve halen hizmete devam eden Harem arabalı vapuru için sıra bekledikleri bir yerdi.

Almanya’ya giden gurbetçiler trenin kalkışı için bu bölgedeki otellerde kalırlardı zamanla bu ucuz otellerin yerlerini daha kaliteli oteller almıştır.

Cağaloğlu yokuşu diye çok bilinen yerde gazetelerin binaları bulunmaktaydı. İstediği zaman yatırımları öne çekerek gerek duyduğu boşlukları tam zamanında doldurmasını bilen profesyonel düşünceye sahip Sirkeci oto çekici ekibi araç çekici ile ilgili bilmediği konu neredeyse yoktur aksine zenginleştirme eğilimindedir.

Bölgede ticari hayat çok canlıdır, elektronik çarşısı doğu bank halen faaldir, fotoğrafçılar çarşısı hayyam pasajı her ne kadar kötü bir üne sahipse de yinede uğrak yeridir, Mahmut paşa sultan hamam her türlü ihtiyacın bulunacağı bir bölgedir mısır çarşısı ve küçük pazar herkesin uğradığı çarşı pazar yeridir.

Haklımız önceleri çocuklarına aile bireylerine bayram gelmeden buraya gelerek eksik olan tüm gerekli şeyleri alarak hazırlıklarını tamamlayarak güzel günleri esnaflarımızın sattığı uygun mallar ile yaşarlardı.

Çocukluğumuzun gözümüzün nuru hiç büyümek istemediğimiz sürekli anne ve babamızın bizleri buralara getirmesini dilediğimiz yer olarak akıllarımızda kalması gerçekten çok güzeldi.

Sirkeci oto çekici doğup büyüdüğü topraklara yol yardım hizmetini vererek ekonomik şartlar altında çalışmayı değerlerinden çıkarmayacaktır.