?>

Skip to content

Rami-Oto-ÇekiciRami oto çekici akışın son derece hızla geçtiği sanayi semtinde başarıyla araç çekici ve yol yardım hizmetlerinin verildiği işletme araba çekici firmasıdır.

Rami Eyüp ilçesinin bir semtidir.

Rami Osmanlı dönemin Küçükçekmece bölgesine bağlı bir köy iken cumhuriyet devrinde Eyüp ilçesinin kurulmasıyla bu ilçeye bağlı bir semt olmuştur.

Ayrıca Osmanlı devrinde bu bölgede topçu birliği ve askeri kışlalar mevcuttu ve bu kışla 1960 civarına kadar varlığını sürdürdü.

Bugün bu kışlada toptan gıda hali bulunmaktadır.

Ayrıca hafta sonları kışla bölgesinde ve çevresinde araba pazarı kurulmaktadır. Semtteki nüfus ağırlık olarak Bulgaristan ve Yugoslavya göçmenleridir.

Eski asfalt üzerinde bulunan bir semttir, bu yüzden semte ulaşım çok kolaydır belediye otobüsleri günün her saati işlemektedir ayrıca minibüs hattı işlemektedir bunun yanında Edirnekapı Sultangazi metrosu da semtin yanından geçer.

Rami oto çekici ve yol yardım cuma mahallesinden ve Gaziosmanpaşa’dan Eyüp ilçesine bağlanmaktadır, Eski Edirne asfaltı Sur içi denilen Fatih semtine bağlı kalır.

Yine Eski Edirne Asfaltı sayesinde Sultangazi ile Arnavutköy ve yapımı devam eden 3. Hava alanına kadar bağlanmaktadır.

Ramiye tem otoyolu yakındır.

Rami de bir mahalle olan Topçularda birçok sanayi ve iş kolu bulunmaktadır bunlar tekstil hurdacı oto sanayi gıda gibi iş kollarıdır.

bu yüzden çok hareketli bir semttir özellikle sabahtan akşama kadar Eski Edirne asfaltı çok hareketlidir.

Sabahları başlayan yoğunluk özellikle Fatih yönünde çok fazladır.

Rami oto çekici ile araba çekici kusursuz işini tüm hizmetini aldığı müşterilerine uygun fiyatlara yaparak kendini ispatlamış araç çekici kurtarıcı firması olarak kalacaktır.

Kentsel dönüşümden Rami’de nasibini aldı.

Havuz başındaki hurdalık yakın zamanda kaldırılarak yerine toplu konut inşa edildi Topçularda yeni binalar yükselmeye başladı.

İş kolu bölgeyi yavaş terk ediyor ama geride yeni yapılan eserleri buraya kazandırarak.

Her kesimden tüccar ile alım satım işleri yaparak geçimini kazandıran üretim sahaları ile tesisleri sahiplerinin bir arada huzurla iş yaptığı yerin adın eski zamanlardan kalan ticarethaneler yakın geleceğimize adeta yer ve miras bırakmıştır.

Rami oto çekici firması olarak gün aşırı işimizin başında kalarak araç çekici ile kaybettiğiniz zamanı geri getirmeye mücadele ediyoruz.