?>

Skip to content

Esenler-Oto-ÇekiciEsenler oto çekici ve yol yardım işlerinizin dört dörtlük yapılmasında oto kurtarma araçlarımızın zorlu yollarda sizi oto kurtarıcıyla çeker.

İstanbul’un eski yerleşim bölgelerinden biri Bizans döneminde bölgede litros ve avas isimli iki köy vardı ve bu 2 köy Osmanlı döneminde Mahmutbey nahiyesi alanına bağlıydı bu köyler cumhuriyete kadar Rumların iskan yeri olup tarımla uğraşmaktaydılar.

Cumhuriyet ilan edilip Rumlar Yunanistan ülkesine gidince Yunanistan’dan gelen Türkler buraya yerleştirildi 1930 seneleri itibariyle ve sonra litros ismi buraya avas ismi Atış alanı olarak değiştirildi.

1990 yılına kadar Bakırköye bağlı olan ilçemiz 1992 senesinde Bayrampaşa’ya bağlanıp 1993 de müstakil bir ilçe olmuştur.

Gaziosmanpaşa Bağcılar Güngören ve Zeytinburnu’na komşudur toplam 18 mahalledir arazisi takribi 5500 hektardır nüfus 2016 sayımına göre 457.00 kişidir.

Bölgeye ulaşım çok kolaydır Esenler oto çekici daima hazır vaziyette olan güzel bir garaja ve araçlara sahip olup yol yardım ile araç çekici işlemlerinde yeni modelli araba çekici kullanıyor.

Başakşehir metrosu sınırlarımızdan geçmektedir ayrıca otobüs seferleri ve minibüslerde günün her saati işlemektedir.

Buralara gelmek için çok yorulmazsınız Davutpaşa kışlasından veya Topkapı sanayisi içinden ulaşılabilir veya tem otoban yolu ile otogar sapağından sapılarak ulaşılabilir.

İlçede sanayi yok gibidir ancak birkaç ilçeye yakın olması sebebiyle komşu yerlerde olan tamir alanlarına sanayi onarım merkezlerine gidilir.

Çünkü buralardaki sanayi bölgeleriyle iç içe yan yanadır bu ilçelerdeki tekstil ayakkabı oto sanayi siteleri matbaa mobilya sektörlerinde çalışanların büyük bir kısmı ilçemize ait konutlarda oturmaktadır.

Esenler oto çekici kurtarma hizmetini sağlamak adına yeni olan sistemler üzerinden çalışmalar yaparak her müşteriye ayrı şekilde hizmet vermeyi planları arasından yapar.

İstanbul otogarı veya bilinen ismiyle yeni otogara ilçeye ekonomik olarak büyük fayda sağlamaktadır yine terminallerin yanında bulunan süper market forum İstanbul alış veriş merkezleri bir diğer ekonomik faydadır.

Ayrıca esenler kentsel dönüşüme alındığı için emlak piyasası çok hareketlenmiştir eski kara bayır bilinen adıyla tuna mahallesi eğitim vadisi olarak projelendirildi.

İlçede merkez havuz başı cazibe yeridir çevresinde dükkanlar ve restoran vardır trafik yer altına alındığı için büyük bir meydan ortaya çıkmıştır insanlar buralarda rahatlıkla gezip eğlenebilirsiniz.

Maalesef ilçe senelerdir birçok yönden ihmal edilmiştir çünkü binalar çok eski sokaklar dar ve bakımsızdır ama son yıllarda atılıma geçen yerin çehresi bir anda değişim gösterdi.

Her ne kadar kentsel dönüşüm başladıysa yeterli olmamaktadır. Esenler oto çekici şirket olup kurumsal alt yapısını ön planda tutarak araç çekici işlerini itinalı olarak yapmaya özen gösteriyor.