?>

Skip to content

Eminönü-Oto-ÇekiciEminönü oto çekici kalabalık bölgenin yol yardım işlerinde söz sahibi olup kesintiye uğramayan araç çekici işlerine önemli yatırımları söz konusudur.

İstanbul yaşamının ilk kurulduğu bölgedir ve o tarihten beri canlılığını korumaktadır.

Bizans döneminde Sarayburnu ve semtin olduğu bölge limandı ve bu liman günümüze kadar önemini sürdürmektedir bu limanın o dönemdeki adı neorin limanıydı.

Ayrıca Ceneviz ve Venedik halkları kendilerine ait limanları vardı Sirkeci garının olduğu yer sonradan doldurulmuştur.

Bugünkü Yeni caminin olduğu yerin arkasında kalan Bahçekapı semtinin olduğu yerde Haliç’e açılan bir kapı vardı ve burada 1569 yangınıyla tamamen yok olan bir Yahudi mahallesiydi.

Yine bu kapıya yakın bir kule vardı ve meşhur haliç zinciri bu kuleden galata kulesi arasında geriliydi Eminönü önemini Osmanlı ve Cumhuriyet döneminde de korumuştur.

Eminönü oto çekici sayısız yol yardım servisini gerçekleştirmiş ender araç çekici firmalarından adı sözü geçen işletme olarak biliniyor.

Topkapı sarayının Sarayburnu sırtına inşa edilmesiyle bölgede aynı zamanda bürokratik bir hareketlilik yaşanmıştır Bahçekapı semti yeni sadrazamların saraya götürüldüğü kapı olarak bilinmektedir.

Özellikle Çemberlitaş Süleymaniye ve Sultanahmet bölgesinde devlet adamlarının konakları vardı. Bab-ı Ali bulunan bugünkü İstanbul valiliği binası Osmanlı döneminde sadaret binasıydı.

Bölgede Bizans döneminden beri devam eden ticari canlılık özellikle Valide sultanların yaptırdığı vakıf eserleriyle daha da canlanmıştır.

Sebeple dini eserlerin yanın tarihi ve ticari eserlerde semti süslemektedir. Bunların arasında büyük valide han en meşhurudur bölge halen bir ticaret merkezidir.

Eminönü oto çekici sanıldığının aksine çok hızlı olup tüm kestirme ana yolları kullanma konusunda çok deneyimli araba çekici sürücülerine sahip akıllı bireyler ile yönetimi sağlanmaktadır yol yardım ustası işletmeyiz.

Osmanlı döneminde Anadolu’dan gelen tüccarlar mallarını bu bölgede satar yine mal alıp memleketlerine dönerdi.

Buharlı gemilerin icadı ve Şirket-i Hayriye kurulmasıyla ve sirkeci garının inşasıyla bölgenin önemi daha da artmıştır.

Size karşı olan çalışma ayarımız saat zorlaması yok gece çift katı diye bir şeyle karşılaşmanız söz konusu dahi olamaz kalitemiz karşısında kimseyi hakkımızda kötü düşünceler ile kıyaslama yapılan işin durumu ortada olup bugünlerde sayısız yol yardım desteği sunarken araç çekici işlerini daha yükseklere taşımayı garantilemek istiyoruz.

Eminönü oto çekici kimseyi üzmek istemeyen yapıya sahip başarıya aç işletmeciler tarafından yönetilmekte olup iş ayırımı yapmadan her kesime hitap edecek düzeyde mantıklı hizmeti sunmaya çalışmaktan kaçınmaz.