?>

Skip to content

Edirnekapı-Oto-ÇekiciEdirnekapı oto çekici şehrin batıya doğru giden kesiminde yol yardım hizmetleri ve araç çekici işlemi yapmaya çalışan köklü geçmişe sahip araba çekicidir.

Eski İstanbul’un çıkış kapılarından biriydi ve Bizans dönemindeki ismi Şeraporta. Surların devamı olan bu yer aynı zamanda Fatih Sultan Mehmet hanın İstanbul fethettikten sonra şehre girdiği kapıdır.

Osmanlı devrinde Edirne’ye çıkış kapısı olduğundan ismi Edirnekapı olarak değişmiş ve günümüze kadar bu isim gelmiştir.

Meşhur Kariye müzesi de bu bölgededir.

Çevresinde eski ve en büyük mezarlığı ile şehitliği bulunmaktadır kara hava şehitliği karşı karşıyadır.

Asker şehitliğinde ayrıca polis şehitliği bulunmaktadır Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un mezarı da buradadır.

Meşhur sulu kule ve ayvan sarayın kentsel dönüşüme alınmasıyla çehresi biraz değişmiştir.

Edirnekapı oto çekici değerli ilçenin bağlantılı olduğu alanlara yol yardım ve araç çekici hizmetini getirmiş kalitesiyle göz dolduran işletmedir.

Sulu kulenin olduğu yerde şimdi lüks konutlar bulunmaktadır ayrıca ulu batlı metro istasyonu yanında Fatih belediyesi su sporları merkezi ve müzik okulu vardır.

Eğri kapıya doğru sur dibinde hafta sonları kuş pazarı kurulmaktadır ve burası kuş besleyenlerin akınına uğramaktadır.

Şehrin Bizans’tan beri en önemli akslarından biridir çünkü eski Edirne asfaltının çıkışı, haliç köprüsü boğaz içi köprüsü bağlantısı, Topkapı devlet yolu bağlantısı Zeytinburnu sahil yolu tarihi sur içi bağlantısı Eyüp Sultana gidiş ve daha bir çok bağlantı bu noktadandır.

Bu nedenle bu akstan gündüz saatlerinde baş döndürücü bir trafik vardır.

Edirnekapı oto çekici bölgeye hizmet vermeye başladığı yıldan beri en sevilen araba çekici firması olarak güzel işlerini yapmaya yol yardım sağlamaya aynı şekilde devam edecektir.

Resmi belediye kurumuna ait büyük şehir otobüsleri, minibüsler ardı ardına sefer düzenleyerek sakinleri taşıma görevini yaparlar.

Ağır vasıta çekimlerimiz yine özel olarak üretilen dev iş makineleri yardımıyla yapılarak sizlerin huzuruna gönderilerek ağırlık problemi yaşamadan sıkıntısız şekilde işlerin yürütülmesinde ön ayak olmuş güçlü kudretli kamyonlardan oluşmaktadır.

Haliç köprüsü yıllardan gelen aynı yoğunlukta her sabah ve akşam saatlerinde akıl almaz şekilde sıkıntıya uğruyoruz halbuki çok güzel gidip gelen hatlarımız var ama yine bizler kaldığınızda Edirnekapı oto çekici kurumu araçlarıyla sizleri kurtarma yapıyoruz onarım için tamirhaneye taşıyoruz.